طی قرارداد شماره ۵۲۰/۲/۹۴ و به تاریخ ۲۳ آبان ماه سال ۱۳۹۴ خورشیدی، ” مهندسین مشاور بارادکاما ” به عنوان شریک استراتژِک ” گروه توسعه بنای پایدار آرون”  درآمد. هدف از عقد این قرارداد توسعه فرهنگ کنترل کیفیت ساختمان های کشور و ترویج بهینه سازی و بهره وری در این صنعت می باشد.در زیر خلاصه ای از شرح خدمات گروه توسعه بنای پایدار آرون برای علاقمندان ارائه گردیده است:

%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%b3%d8%b1%d8%aa

شرکت EuroCert انگلستان در زمینه خدمات ممیزی و صدور گواهینامه­ های  ISO و استانداردهای جهانی فعالیت می‌کند. این شرکت از معدود شرکت­های گواهی‌ دهنده جهانی است که مفهوم تضمین کیفیت پایدار(Sustainable Quality Assurance)  را جایگزین مفهوم تضمین کیفیت(Quality Assurance) نموده و برای نهادینه کردن آن تا کنون پیشتاز بوده‌ است.

شرکت EuroCert طی پروژه مشترکی با سازمان ملل متحد (UN) به منظور حمایت از واحدهای ساختمانی برتری که در راستای مفاهیم توسعه پایدار فعالیت می‌نمایند، اقدام به اهدای نشان پرچم پایداری (Sustainable Flag) می‌نماید.پرچم پایداری بر مبنای ایزوی ISO21929-1:2011 در شرکت EuroCert انگلستان تعریف شده است که به موضوع مدیریت پایدار ساخت و ساز می پردازد.

بارادکاما

گروه توسعه و مشاوره بنای پایدار آرون، طراح و مجری انحصاری ارزش‌گذاری آیین‌نامه‌های بنای پایدار و پرچم پایداری در حوزه های بنای ماندگار، خانه ماندگار، دفتر ماندگار، هتل ماندگار، مرکز تجاری ماندگار، رستوران ماندگار و مصالح ماندگار از طرف شرکت  EuroCert در ایران می‌باشد.

برند حاضر جهت ارزش­گذاری ساختمان­ها و برج­های مسکونی به­منظور تشویق و حمایت از سازندگان، ارتقای کمی و کیفی صنعت ساخت و ساز و اطمینان خریداران از پروژه­های برتر طراحی شده است. نظام ارزیابی بر مبنای نقشه­های معتبر و اظهارات متقاضی صورت می­گیرد. از مزایای این برند می­توان به فراهم نمودن کلیه اطلاعات لازم جهت صدور شناسنامه فنی-ملکی ساختمان، نزدیکی الزامات ساختمان به الزامات لازم جهت دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ و ۵۰۰۰۱اشاره نمود. همچنین با دریافت برند صرفه جویی­های اقتصادی مصارف آب، انرژی و هزینه­های تعمیرات و نگهداری قابل قابل توجیه خواهند بود.

بارادکاما

گواهی‌نامه بنای پایدار مورد تایید سازمان‌ها و نهادهای زیر می باشد:

baradkama

 

UNEP آژانس محیط زیست سازمان ملل است که خط مش های مدیریت پایدار در صنعت ساختمان کشورهای در حال توسعه را به اجرا در می‌آورد.


baradkama

SQA forum انجمن کنترل کیفیت پایداری است که در بردارنده کلیه اعضاء همانند مدیران، پروژه‌ها و سازندگان برتر در حوزه ساخت و ساز پایدار می باشد و به معرفی افراد حقیقی، حقوقی و پروژه های برتر می پردازد.


Eiscaa یک نهاد غیر دولتی و معتبر اروپایی است که خدمات جامعی در اتحادیه اروپا براي صدور و صحه گذاريگواهیها، اعتبار بخشی و جایزه هاي مرتبط با آنها را ارایه میدهد.baradkama


 UK Green Building Council شورای ساختمان سبز انگلستان است که به طراحی آئین‌نامه‌ها، ارزش‌گذاری و ارائه گواهی‌نامه‌ها در حوزه ساختمان سبز در انگلستان می پردازد.
baradkama


Global Compact بخش پیمان عمومی سازمان ملل است که به تحقق اهداف توسعه پایدار می‌پردازد.

baradkama


  baradkamabaradkama

 

برخی از برجسته ترین اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فردوسی مشهد، این گواهی را از نظر علمی مورد تایید خود قرار داد ه اند.

این گواهی برای پروژه های در حال اجرا و بناهای ساخته شده قابل ارائه است. البته بدیهی است که مدل ارزیابی این دو با هم متفاوت بود و گواهی های آن نیز متفاوت صادر خواهد شد.

 

 

درصد موثر هر یک از اعتبارها در نشان بنای مسکونی پایدار

 baradkama

گستره امتیازات احراز گواهی‌ها

 baradkama

نمونه گواهی صادر شده برای پروژه ” سیمرغ اقدسیه ویژه پزشکان ” – تهران – کارفرما : سازمان نظام پزشکی

baradkama

وب سایت شرکت EuroCert  انگلستان

baradkama

ثبت پروژه‌های ارزش‌گذاری شده در وب سایت رسمی شرکت EuroCert  انگلستان

baradkama