دو دلیل باعث شده که تا کنون به دانش مدیریت در صنعت ساختمان ایران، توجه مناسبی نشود و اساساً علم مدیریت در این حوزه جایگاهی ندارد. اول آنکه صنعت ساختمان در ایران یک فعالیت صرفاً فنی تصور شده و مدیران شرکت­ها و پروژه ها از بین مهندسین با توانایی فنّی انتخاب می­ شوند، دوم آنکه هیچ مرجعی، علم تخصصی مدیریت در این صنعت را به صورت ساختار یافته تدوین نکرده است. به همین خاطر است که صنعت ساختمان کشور دچار رکود بی سابقه شده و تمامی فعالان این حوزه از کسب و کارهای خود رضایت کامل ندارند.

از این رو مهندسین مشاور بارادکاما به عنوان نخستین مشاور تخصصی مدیریت در صنعت ساختمان ایران، پس از سال ها فعالیت حرفه ای در عرصه مدیریت کسب و کار این صنعت، بر خود دانست تا با همکاری دانشگاه خوارزمی، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایران و تنها دانشگاه ایرانی عضو باشگاه دانشگاه های صد ساله دنیا،  اقدام به برگزاری دوره های مدیریت ارشد و مدیریت عالی کسب و کار در صنعت ساختمان را با مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، به منظور انتقال دانش مدیریت به مهندسین محترم ایران زمین، نماید.

هدف و چشم انداز استراتژیک تدوین شده برای آکادمی کسب و کار بارادکاما، ترویج و توسعه علم کسب وکار در صنعت ساختمان (Develop Management) بوده به طوریکه تمامی فارغ التحصیلان این آکادمی بتوانند جزو مدیران ارشد و تاثیرگذار پروژه ها و شرکت های معتبر ساختمانی در ایران شوند. این مهم قرار است با آموزش اساتید حرفه ای این آکادمی و همچنین انتقال تجربیات حرفه ای و عملی مهندسین مشاور بارادکاما، به عنوان نخستین مشاور رسمی و تخصصی سرمایه گذاری و مدیریت در صنعت ساختمان ایران، به دانش پذیران آکادمی محقق گردد.
امید است به عنوان اولین آکادمی تخصصی مدیریت در صنعت ساختمان ایران و در سایه برنامه ریزی و مدیریت مهندسین مشاور بارادکاما، این آکادمی به عنوان مرجع تولید علم کاربردی و حرفه ای در عرصه مدیریت ساخت و ساز کشور شناخته شود.

در تمامی لغت نامه های معتبر دنیا از جمله آکسفورد، وبستر، کمبریج و مریام، آکادمی (Academy) را موسسه آموزش حرفه ای دانسته اند که در یک زمینه تخصصی و منحصر به فرد مشغول فعالیت است. مهمترین تفاوت آکادمی با یک مدرسه کسب و کار (Business School) در همین نگرش و فعالیت تخصصی است. تمامی مدارس کسب و کار به صورت عمومی و در تمامی گرایش ها ارائه خدمات آموزشی می نمایند. بنابراین فراگیری در یک آکادمی کسب و کار تخصصی تر و قطع به یقین موثر تر و کارآمدتر خواهد بود.
از آن جا که مهندسین مشاور بارادکاما به عنوان مشاور تخصصی مدیریت در صنعت ساختمان فعالیت می نماید، و استراتژی کلان این شرکت، تمایز از طریق تخصص گرایی است، ارکان استراتژیک زیر مجموعه شرکت نیز پیرو این سیاست کلان بوده و موسسه آموزشی بارادکاما نیز تنها در زمینه مدیریت کسب و کار صنعت ساختمان و گرایش های وابسته به آن فعالیت می نماید.

آکادمی (به یونانی باستان: Ἀκαδήμεια) را افلاطون در سال ۳۸۷ پیش از میلاد در آتن تأسیس کرد. ارسطو به مدت بیست سال در آنجا به تحصیل علم مشغول بود و چون از بر عهده گرفتن ریاست آکادمی نومید شد، مدرسهٔ خود موسوم به لوکیوم را بنیان نهاد. آکادمی در سرتاسر دورهٔ هلنیستی به عنوان یک مدرسهٔ مروج شک‌گرایی به فعالیت خود ادامه داد تا آنکه پس از مرگ فیلو اهل لاریسا در سال ۸۳ پیش از میلاد به پایان حیات خود رسید. با وجود آنکه در عهد رومی‌ها، فلاسفه به آموزش فلسفهٔ افلاطونی در آتن ادامه دادند اما نزدیک به نیم قرن طول کشید تا در سال ۴۱۰ میلادی دوباره آکادمی را از نو بنیان نهند تا مرکزی برای ترویج فلسفهٔ نوافلاطونی شود. آکادمی تا سال ۵۲۹ میلادی پا بر جا ماند تا آنکه نهایتاً توسط ژوستینین یکم برای همیشه تعطیل شد.

شورای سیاست گذاری آکادمی

دکتر ویدا تفکری
مدیریت آکادمی

دکتر علیرضا کریم

دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان

مدیرعامل مهندسین مشاور بارادکاما

اساتید آکادمی

تصدیقی

دکتر هومن تصدیقی

دکتری مدیریت فناوری شیزوکا ژاپن

کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر ( پلی تکنیک ایران )

2960

دکتر محمد علی زاهد

استادیار دانشگاه خوارزمی

qww-copy

مریم حنطوش زاده

کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی EMBA

کارشناسی ریاضی محض

photo_2018-02-12_04-08-13

دکتر امین اسدالهی

دکتری مدیریت بازرگانی- گرایش بازاریابی

photo_2018-02-12_04-08-49

دکتر علیرضا خمسه ارشدی

دانشیار گروه مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی تهران

photo_2018-02-12_04-09-26

حمیدرضا سبط

دکتری تخصصی مدیریت
کارشناس ارشد مدیریت صنعتی

دکتر بهروز ملکی

دکتری اقتصاد از دانشگاه تربیت مدرس
تحلیل گر ارشد بازار مسکن

مهندس وحید آزادمنش

مشاور و مدرس مديريت پروژه در صنعت و دانشگاه

آدرس : تهران. سعادت آباد، بلوار پاکنژاد، پایین تر از چهارراه سرو، پلاک ۳۸، ساختمان سینا، طبقه ۵، واحد ۱۰
Email:info@baradkama.com
فکس:۰۲۱۲۶۷۶۵۹۲۱
تلفن : ۰۲۱۲۶۷۶۶۶۱۴
۰۲۱۲۶۷۶۶۵۴۹